365VAN Gelişim ve Kalkınma Planı

365VAN Gelişim ve Kalkınma Planı
29.01.2023

365VAN Gelişim ve Kalkınma Planı

T.C. Van Valiliği’nin öncülüğünde hazırlanan ve 365VAN Gelişim ve Kalkınma Planı olarak tanımlanan planlama kapsamında; T.C. Van Büyükşehir Belediyesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı ve Sivil Toplum Kuruluşları iş birliğiyle Spor, Eğitim, İstihdam, Sosyal Hizmet,  Kültür ve Turizm ana başlıkları altında çalışmalar başlatıldı. 

5 ana başlık altında hazırlanan ve 15’den fazla projeden oluşan 365VAN Gelişim ve Kalkınma Planı; Van halkının ihtiyaçları, Van kentinin gelişimi ve kalkınması için hazırlandı. Planlama ve projeler; kentin kanaat önderleri, yerel kurumların ve bu kurum liderlerinin önerileri, katkıları ve talepleri doğrultusunda kentimize ve vatandaşlarımıza hizmet sunmak için geliştirildi.  

1 Ekim 2022 - 1 Ekim 2023 tarihleri arasında tamamlanması planlanan çalışmalarla; Valilik, Belediye ve Üniversite kurumları, birimleri, memurları, çalışanları, 1 yıl boyunca, halka tam hizmet verme, Van kentimizin gelişimi ve kalkınması adına sorumluluk aldı ve 1 Ekim 2022 tarihi itibariyle 365 gün kesintisiz bir çalışma programı yürütecek şekilde görevlendirildi. 

365VAN Gelişim ve Kalkınma Planının; Van kentimize, halkımıza, Vanlı olup da farklı şehir veya ülkelerde yaşayan tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz. 

365VAN Gelişim ve Kalkınma Planı Web Sayfası İçin Tıklayınız