Bir yıldan daha kısa bir sürede ilk profesyonel deneyimini elde etmek ister misin?

42 Kocaeli'ye geldiğin andan itibaren programlamanın inceliklerini öğrenecek ve ilk iş deneyiminden sonra dilediğin tüm teknik branşlarda eğitimine devam edebileceksin. Kampüsümüz tamamen ücretsiz ve yüz yüze olmakla beraber kendi öğrenim hızını kendin belirleyebilmen için haftada 7 gün 24 saat açık ve seni bekliyor!

DERS SAATİ VE EĞİTMEN YOK

Yenilikçi öğretim yöntemleri sayesinde 42, öğrencilerine farklı bir eğitim deneyimi sunar. Geleneksel eğitimden farklı olarak ders başlayış ve bitiş saatleri yoktur, tıpkı herhangi bir öğretmenin olmadığı gibi. 7/24 açık kampüste projeleri tamamlaman ve ilerleyebilmen için gruplar halinde çalışman, zorlukların üstesinden gelmek için sırtını takım arkadaşlarına yaslaman ve ardından deneyimini akranlarınla paylaşman gerekir. Burada programlama, kağıda algoritma yazıp ezberlemekten çok daha fazlasıdır!

PROJE TABANLI EĞİTİM

42’de öğrenciler %100 uygulamalı bir müfredat içinde kendi başarıları için hareket ederler. Akranlarınla yapacağın bilgi alışverişi çok önemlidir. Öğretirken öğrenebilme yetkinliği kazandığın bu ortamda kolektif zeka becerilerin gelişir ve profesyonel bir ortamın nasıl işlediğini anlarsın. Profesyonel bir ortamda projenin doğru bir şekilde ilerlemesi için her akran diğerine güvenir. Bu yüzden sen de asla şunu unutma: Takımının gücüne her zaman inan ve güven!

BAŞARISIZLIKLA BARIŞMA

42’de başarısız olmak son değildir, sadece başarıya giden bir yoldur: programını test et, hatalarını anla, düzelt ve ilerlemeye devam et. Takıldığında kendi çözümlerini bulman çok önemlidir. 42 için başarıya giden yol, başarıdan daha önemlidir. Ona ulaşmak için hangi yolu tercih edeceğin tamamen sana kalmış. Fakat unutma: Bu yol, bir projeyi sadece kopyalayarak bitirmekten asla geçmez.

BİRBİRİNDEN ÖĞRENME MODELİ

Eğitmensiz eğitim modeli, hiçbir engel anlamına gelmez. 42’de geleneksel eğitim modelinin aksine birbirinden öğrenme yoluyla eğitim sağlanıyor. Okulda herhangi bir eğitmen bulunmuyor çünkü herkes kendisine tanımlanan projeleri tamamlamak için öncelikle kendi araştırmalarını yapıyor. Ardından kampüste herkes birbirinin eksiklerini kapatıyor. Bu eğitim modelinin rekabet içermemesi, yardımlaşma ortamını da pekiştiriyor.